Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał pijany, przewoził nielegalne papierosy

Data publikacji 31.01.2011

Kierowca subaru miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie, przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 50 km/h, a w bagażniku wiózł ponad 2700 paczek nielegalnych papierosów. Zatrzymali go zambrowscy policjanci. Teraz 46-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 11.00 policjanci zambrowskiej drogówki, patrolując krajową „ósemkę”, w rejonie miejscowości Szumowo zauważyli jadące bardzo szybko subaru. Pomiar prędkości wykazał 138 km/h w miejscu, gdzie ograniczona jest ona do 90 km/h. Kierowcą zatrzymanego do kontroli auta okazał się 46-letni białostoczanin. Mężczyzna podczas rozmowy z mundurowymi zachowywał się nerwowo. Ponadto w samochodzie czuć było zapach alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek był pijany, miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie sprawdzania pojazdu policjanci znaleźli w bagażniku ponad 2700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawca naraził w ten sposób Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 40 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oraz VAT.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

(KWP w Białymstoku/js)

KWP w Gorzowie: Przewoził tytoń bez akcyzy >>
 

Powrót na górę strony