Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podając fałszywe dane wyłudzał telefony i usługi telewizyjne

Data publikacji 31.01.2011

Posługując się kserokopiami dokumentów różnych osób wprowadził w błąd operatorów różnych sieci komórkowych, telewizji cyfrowych i kurierów. W ten sposób wyłudził nie tylko usługi telekomunikacyjne i telewizyjne w kwocie ponad 3700 złotych, lecz również telefony komórkowe i dekodery do odbioru telewizji satelitarnej o łącznej wartości blisko 1900 złotych. Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce już przedstawili 28-letniemu Sebastianowi T. 5 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z komisariatu w Kobyłce prowadzali kilka spraw dotyczących oszustw dokonanych na szkodę różnych przedstawicieli telefonii komórkowej i telewizji satelitarnej. Policjanci zebrali szereg materiałów w tym przesłuchali kilka osób, które na podstawie swoich dokumentów miały w okresie od października 2009r do kwietnia 2010 r. zawierać umowy na usługi telekomunikacyjne i telewizyjne. Dodatkowo osoby te miały kupować po promocyjnych cenach telefony komórkowe i dekodery do odbioru telewizji satelitarnej. Straty jakie poszczególne firmy miały ponieść to ponad 3700 złotych za wyłudzone usługi oraz 1900 złotych za telefony i dekodery.

Analiza zebranych materiałów doprowadziła funkcjonariuszy do 28-letniego Sebastiana T. Mężczyzna był już wcześniej im znany w związku z licznymi przestępstwami jakich dopuścił się w przeszłości w tym uszkodzeniami i przywłaszczeniami mienia, oszustwami oraz groźbami karalnymi. Dodatkowo 28-latek zgłaszał się do komisariatu w związku z policyjnym dozorem. Podczas ostatniej wizyty w policyjnej jednostce kryminalni zatrzymali Sebastiana T. Już wstępne przesłuchania mężczyzny potwierdziło, że to właśnie on jest odpowiedzialny za czyny, nad którymi pracowali miejscowi funkcjonariusze. Jak ustali policjanci, korzystając z kserokopii dokumentów różnych osób zawierał umowy na usługi telekomunikacyjne z operatorami sieci komórkowych oraz przedstawicielami telewizji satelitarnej, wprowadzał w błąd pracowników firm kurierskich dostarczających mu towar oraz wyłudził aparaty telefoniczne i dekodery, które sprzedawane były po promocyjnych cenach.

Funkcjonariusze przedstawili Sebastianowi T. łącznie pięć zarzutów doprowadzenia innych osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 28-latek poddał się dobrowolnie karze oddzielnie za każdy czyn po roku pozbawiania wolności w zawieszeniu na okres próby lat 4, grzywnie po 600 złotych i obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody w całości.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony