Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano handlarzy alkoholem i papierosami bez akcyzy

Data publikacji 01.02.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z celnikami zlikwidowali w Kaliszu magazyny z nielegalnym alkoholem i papierosami. Zatrzymano pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmujących się dystrybucją spirytusu i tytoniu bez akcyzy.

W dwóch magazynach w Kaliszu (wielkopolska) zabezpieczono ponad 300 plastikowych butelek ze spirytusem oraz 34 tys. szt. papierosów z ukraińskimi oraz mołdawskimi znakami akcyzy. Podczas realizacji sprawy równocześnie do magazynów i mieszkań podejrzanych wkroczyli policjanci z CBŚ i funkcjonariusze Izby Celnej.

W związku z tą sprawą zatrzymano 5 osób , członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród nich są dwie osoby kierujące działalnością handlarzy.

Policjanci zajmowali się rozpracowaniem tej grupy od dłuższego czasu. Ustalono, że działała ona na terenie Kalisza i okolicznych miejscowości. Nielegalny alkohol i papierosy były sprzedawane indywidualnie, ale także w ilościach hurtowych. Ustalono, że przez pół roku podejrzani wprowadzili na rynek takie ilości alkoholu i papierosów, że wartość nieodprowadzonych podatków do Skarbu Państwa została oszacowana w wysokości 1 mln zł. Policjanci zabezpieczyli na poczet ewentualnych grzywien oraz roszczeń majątek należący do podejrzanych – samochody oraz gotówkę.

Zgromadzone przez policjantów CBŚ informacje i dowody dały podstawę Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wlkp. do przedstawienia podejrzanym zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią oraz zarzuty z ustawy karno skarbowej. Za te przestępstwa może grozić kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony