Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów zatrzymani

Data publikacji 01.02.2011

Zaledwie kilka minut potrzebowali chełmińscy policjanci, aby zatrzymać sprawcę napadu na sklep. Mężczyzna chwilę wcześniej wszedł do sklepu i grożąc ekspedientce nożem zażądał wydania pieniędzy. Z kolei 15-latka, który przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną, usiłował w jednym ze sklepów dokonać rozboju, zatrzymali funkcjonariusze z Krosna Odrzańskiego. Obaj zatrzymani staną przed sądem.

Wczoraj przed południem dyżurny chełmińskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o napadzie, do którego doszło chwilę wcześniej w Grubnie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany sprawca wszedł do sklepu i grożąc nożem zażądał wydania utargu. Mężczyzna zabrał ekspedientce kilkaset złotych oraz paczkę papierosów, po czym uciekł. W czasie, gdy dyżurny przyjmował zgłoszenie i ustalał rysopis sprawcy, jego pomocnik przekazał tę informację wszystkim patrolom pełniącym służbę w okolicy. Jadąc w stronę Grubna mundurowi zauważyli rowerzystę, odpowiadającego podanemu rysopisowi, który na ich widok wyraźnie przyspieszył. Młody mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali skradziony utarg.

26-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury, która podejmie decyzję o dalszym losie napastnika.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Kilka minut przed 21.00 dyżurny Policji w Krośnie Odrzańskim otrzymał zgłoszenie o tym, że zamaskowany mężczyzna w jednym z krośnieńskich sklepów, grożąc użyciem trzymanego w ręku pistoletu, zażądał od sprzedawczyni pieniędzy. Kobieta nie tracąc zimnej krwi, zaczęła krzyczeć na napastnika, i zażądała aby opuścił jej sklep. Krzyki sprzedawczyni usłyszał jej mąż, który przyjechał, aby odebrać ją z pracy. Mężczyzna próbował zatrzymać rozbójnika, jednak ten zdołał uciec ze sklepu. Wówczas mąż poszkodowanej ruszył za nim w pościg, jednocześnie informując telefonicznie dyżurnego Policji o napadzie i kierunku ucieczki sprawcy.

W wyniku podjętych czynności, policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca Krosna Odrzańskiego. W jego ubraniu policjanci znaleźli pistolet.

O dalszym losie 15-latka zadecyduje Sąd Rodzinny w Krośnie Odrzańskim.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

  • ZAtrzymany 15-latek
Powrót na górę strony