Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca brutalnego napadu na kobietę

Data publikacji 02.02.2011

Zaledwie trzech dni potrzebowali chełmscy policjanci, by zatrzymać sprawcę brutalnego napadu na 57-letnią właścicielkę baru. Napastnik zadał jej kilkanaście ciosów tępym narzędziem w okolice głowy, a kiedy kobieta przestała się ruszać, wszedł za bar, skradł pieniądze i uciekł. Kobieta w stanie krytycznym przewieziona została do chełmskiego szpitala, gdzie do dnia dzisiejszego walczy o życie. Zatrzymany 29-latek najprawdopodobniej odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. W godzinach południowych oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że w barze znaleziono nieprzytomną kobietę - właścicielkę lokalu. 57-latka
leżała w łazience i miała liczne obrażenia głowy. W stanie krytycznym przewieziona została do chełmskiego szpitala, gdzie do dnia dzisiejszego walczy o życie.

Jak ustalili policjanci, feralnego dnia barmanka przebywała sama w barze. Około 13.00 do lokalu wszedł mężczyzna, zamówił piwo po czym przez pewien czas siedział przy jednym ze stolików spożywając alkohol. W pewnej chwili zawołał kobietę do łazienki, gdzie zadał jej kilkanaście ciosów tępym narzędziem w okolice głowy. Kiedy kobieta przestała się ruszać, napastnik przeszukał bar, zabrał pieniądze i uciekł.

Po wykonaniu szeregu czynności kryminalni zatrzymali 29-letniego Krzysztofa M. mieszkańca Chełma, podejrzewanego o napad na kobietę. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli odzież, na której widoczne były liczne ślady krwi. Odzież ta odpowiadała swoim wyglądem odzieży w jaką ubrany był sprawca napadu. Podejrzenia wzbudził również fakt, że mężczyzna w ostatnim czasie zmienił wygląd skracając włosy i zmieniając ich kolor.

Zgromadzony na chwilę obecną materiał dowodowy pozwala na stwierdzenie, że to Krzysztof M. dopuścił się brutalnego napadu. 29-latek jest dobrze znany policjantom. Był już wcześniej karany i odbywał karę pozbawienia wolności za rozbój.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, gdzie zostaną wykonane z jego udziałem dalsze czynności procesowe - najprawdopodobniej przedstawiony zostanie mu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)


 

Powrót na górę strony