Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli 300 kg lewego tytoniu

Data publikacji 02.02.2011

300 kilogramów nielegalnego tytoniu przejęli zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to blisko 140 tys. złotych. Do tej pory zatrzymano trzy osoby, 28-letni organizator nielegalnego procederu usłyszał już zarzuty.

Głównego podejrzanego zatrzymano w Wiśle, gdzie wraz z rodziną spędzał ferie zimowe. Gdy przebywał już w policyjnym areszcie, policjanci wkroczyli do jednego z magazynów w Zabrzu. Zabezpieczyli tam tytoń, maszyny do jego cięcia oraz inne przedmioty niezbędne do prowadzenia przestępczej działalności. W tym samym czasie zatrzymali kolejne dwie osoby, które mają związek z tym nielegalnym procederem.

Policjanci przejęli w sumie prawie 300 kilogramów pociętego tytoniu. Na czarnym rynku towar ten wart jest blisko 140 tys. złotych.

Główny organizator przedsięwzięcia, 28-letni zabrzanin, usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.

Nie jest to pierwsze przejęcie tak dużej ilości nielegalnego tytoniu przez zabrzańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W ubiegłym roku mundurowi rozbili 5-osobową grupę przestępczą, trudniącą się tym samym procederem. Wówczas zabezpieczono 1,5 tony tytoniu o czarnorynkowej wartości 700 000 zł.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony