Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali znanego oszusta

Data publikacji 02.02.2011

Policjanci z CBŚ zatrzymali w Poznania 43-letniego Macieja U. podejrzanego o szereg przestępstw gospodarczych. Mężczyzna za wszelką cenę chciał ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości i na widok policjantów zawsze rzucał się do ucieczki. Tym razem nie uniknie odpowiedzialności.

Zatrzymany przez policjantów Centralnego Biura Śledczego 43-letni Maciej U. podejrzany jest o szereg wyłudzeń kredytów i leasingów oraz o zorganizowanie finansowych „przekrętów” na podstawione osoby, tak zwane słupy. Głównym przedmiotem leasingowych i kredytowych zakupów były samochody o łącznej wartości pół miliona złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. Oskarżony przestał jednak pojawiać się na rozprawach.

Maciej U. próbował już wcześniej uciekać przed odpowiedzialnością. W ostatnim dniu grudnia 2008 roku jechał samochodem marki Jeep Grand Cherokee i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekał przed policjantami. Na poznańskiej Cytadeli porzucił auto i dalej uciekał pieszo. Przy próbie zatrzymania szarpiąc się próbował wyrwać pistolet z kabury jednego z policjantów, w związku z czym funkcjonariusze zmuszeni byli użyć broni. Mężczyzna został ranny w nogę. Wówczas okazało się, że był poszukiwany. Miał do odbycia karę więzienia za przestępstwo związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach.

Podejrzany po postrzeleniu i rekonwalescencji trafił do więzienia, gdzie odbył zaległą karę i czekał na finał sprawy leasingowej. Tymczasowy areszt został uchylony, kiedy sprawa trafiła do sądu. Maciej U. miał odpowiadać z wolnej stopy. Tak się nie stało, bo zaczął się znowu ukrywać. Policjanci z CBŚ otrzymali wiadomość, że sąd nakazał przymusowe doprowadzenie oszusta. Po kilku tygodniach natrafiono na ślad Maciej U. Policjanci rozpoznali go na Starym Rynku w Poznaniu. Mimo że nie miał najmniejszych szans, mężczyzna ponownie próbował ucieczki. Kiedy był już skuty kajdankami i dowożony do aresztu robił wszystko, żeby się uwolnić. Tym razem także bez powodzenia.

Za wyłudzenie pieniędzy oraz próbę ucieczki Maciejowi U. grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony