Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przemycająca papierosy

Data publikacji 03.02.2011

Policjanci ze Szczecina zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Zarzuca się im kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się przemytem papierosów. W prowadzonym w tej sprawie śledztwie ustalono, że nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 1,5 miliona złotych z tytułu uszczuplenia należności publiczno – prawnych.

Policjanci ze Szczecina od dłuższego czasu  rozpracowywali zorganizowaną grupę, zajmującą się przemytem papierosów zza wschodniej granicy Polski docelowo do Niemiec oraz Szwecji. W toku śledztwa zatrzymywano sukcesywnie poszczególnych członków grupy oraz odzyskiwano nielegalne papierosy.

Szacuje się, że przestępczy proceder mógł trwać od końca 2005 r.

Zbierane dowody doprowadziły do ustalenia dwóch mężczyzn związanych z procederem przemytu – 35-letniego Tomasza P. i 37-letniego Piotra R. Mężczyźni ukrywali się. W ubiegłym roku prokuratura wydała za nimi listy gończe.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych ze Szczecina uzyskali w ostatnich dniach informację, że obaj poszukiwani znajdują się na terenie Gorzowa Wlkp. Do zatrzymania Tomasza P. i Piotra R. doszło w ustalonym przez policjantów mieszkaniu.

Mężczyzn przewieziono do Szczecina, gdzie prokuratura okręgowa przedstawiła im zarzuty. Za zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony