Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywołał alarm i podał policjantom swoje namiary

Data publikacji 04.02.2011

,,Macie pół godziny i dworzec wyleci w powietrze" - z taką informacją zadzwonił mężczyzna do dyżurnego KPP w Kluczborku. Funkcjonariusze ewakuowali pasażerów i pracowników i przeszukali dworzec kolejowy, nie odnajdując żadnych niebezpiecznych materiałów. Nietrzeźwego żartownisia policjanci zatrzymali już po dwudziestu minutach. Mężczyzna stanie przed sądem za powiadamianie policji o niepopełnionym przestępstwie, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2 lutego tuż po godzinie 19:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna mówiąc ,,Macie pół godziny i dworzec w Kluczborku wyleci w powietrze". Po czym rozłączył się. Mężczyzna nie określił, który dworzec ma na myśli.

Dyżurny oddzwonił na numer, z którego dzwonił mężczyzna. Wtedy ten oświadczył, że chodzi mu o dworzec PKP. Informacje te zostały zinterpretowane przez policjantów, jako bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się w rejonie dworca.

Policja natychmiast powiadomiła pozostałe służby ratunkowe (straż pożarną, pogotowie ratunkowe). Z dworca ewakuowano 14 pracowników oraz pasażerów. Teren przyległy do dworca i wszystkie jego pomieszczenia zostały sprawdzone przez grupę minersko - pirotechniczną. Na szczęście nie ujawniono ładunku wybuchowego, przedmiotów niebezpiecznych oraz innych, które stwarzałyby zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Równocześnie policjanci podjęli czynności w celu ustalenia sprawcy alarmu. Zadzwonili na numer, z którego dzwonił mężczyzna. Odebrał on telefon, był pod wpływem alkoholu. Nie zorientował się z kim rozmawia, opisał policjantom miejsce, w którym się znajduje i swój ubiór.

Po niespełna 20 minutach funkcjonariusze zatrzymali Rafał D., 29-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego.

Rafał D. odpowie teraz z art. 238 Kodeksu Karnego za powiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ze stacji PKP w Kluczborku w godzinach 19:05 do 21:05 nie odjechało pięć planowanych pociągów osobowych, na wjazd na stację czekały trzy pociągi osobowe i trzy pociągi towarowe.

(KWP w Opolu/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.19 MB)

Powrót na górę strony