Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad z bronią w ręku

Data publikacji 04.02.2011

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 23–letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez świdnickich policjantów za napad rabunkowy na jeden ze sklepów. Sprawca grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Świdnicy ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o napad rabunkowy z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Zatrzymany to 23–letni mieszkaniec Świdnicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był już notowany m.in. za rozboje i pobicia.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia br. Nieznany jeszcze wówczas sprawca, wszedł do jednego ze sklepów działających na terenie miasta i grożąc przedmiotem przypominającym pistolet, zażądał wydania pieniędzy. Następnie napastnik z łupem uciekł w nieznanym kierunku.

Sprawą tą od razu zajęli się świdniccy kryminalni. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń, zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym napadem. Dalsze czynności potwierdziły to podejrzenie. Gdy policjanci zapukali do jego drzwi, mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Jak stwierdził, skradzione pieniądze przeznaczył na własne potrzeby. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony