Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe przewoźne strzelnice

Data publikacji 07.02.2011

Nowoczesne, mobilne, łatwe w montażu – takie są właśnie trzy specjalistyczne strzelnice kontenerowe, z których już niebawem będą korzystać funkcjonariusze z Katowic, Wrocławia i Szczecina. Dzięki łatwemu transportowi i możliwości szybkiego złożenia mogą być wykorzystane praktycznie wszędzie.

Trzy nowe kryte mobilne strzelnice ćwiczebne trafią do Katowic, Wrocławia i Szczecina. Obiekty są nowoczesne i umożliwiają przeprowadzanie wielu rodzajów treningów strzeleckich, w tym strzelania sytuacyjnego.

Mobilna strzelnica kontenerowa umożliwia zorganizowanie strzelnicy w prawie dowolnym miejscu na dowolny okres. To wszystko dzięki łatwemu transportowi naczepami wszystkimi drogami publicznymi. Policjanci mogą skorzystać ze strzelnicy od razu po jej zmontowaniu bez konieczności uzyskania oddzielnych odbiorów i zatwierdzeń, także tych związanych z prawem budowlanym i zagospodarowaniem przestrzennym.

Kompletna strzelnica kontenerowa wraz z niezbędnym zapleczem technicznym może składać się z dwóch kontenerów o długości 12 metrów, szerokości prawie 2,5 metra i wysokości prawie 3 metry, w których można ćwiczyć strzelanie na dystansie od 15 m do 50 m (przy opcji złożeniu pięciu kontenerów).

Strzelnica przeznaczona jest do treningów strzeleckich indywidualnych lub w parach. Jej zaletami przede wszystkim są nowatorskie i praktyczne podejście do zagadnienia strzelnicy, ułatwiony transport i konfiguracja – krótki czas uruchomienia obiektu, znacznie niższe koszta budowy od adaptacji budynków na potrzeby strzelnicy.

Dzięki mobilnym strzelnicom policjanci będą mieli nowoczesne narzędzie służące im do doskonalenia umiejętności strzeleckich. To z kolei przełoży się na ich wyszkolenie i możliwość zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

ks

Powrót na górę strony