Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zabójstwa

Data publikacji 08.02.2011

Policjanci rozwikłali zagadkę zaginięcia i śmierci 48-letniej mieszkanki powiatu kutnowskiego. W ciągu kilku zaledwie godzin od zgłoszenia zaginięcia kobiety wytypowano, a następnie zatrzymano, mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu podejrzany, 28-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, usłyszał prokuratorski zarzut dokonania zabójstwa. Dziś sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnioną zbrodnię grozi mu surowa kara.

5 lutego w godzinach wieczornych Komenda Powiatowa Policji w Kutnie została powiadomiona o zaginięciu 48-letniej kobiety – mieszkanki gminy Oporów. Sprawę zgłosił pracodawca zaginionej zaniepokojony, że kobieta nie powróciła do domu z pracy i nie ma z nią kontaktu telefonicznego.

Kryminalni natychmiast przystąpili do poszukiwań zaginionej. Ustalono, że 5 lutego w godzinach porannych kobieta wyjechała z domu do pracy. Była zatrudniona przez jedną z agencji finansowych i tego dnia miała bezpośrednio dotrzeć do klientów na terenie gminy Oporów. Podczas prowadzonych działań poszukiwawczych mundurowi odnaleźli samochód poszukiwanej. Ślady zabezpieczone w pojeździe mogły sugerować, że 48-latka została zamordowana.

Przypuszczenia śledczych potwierdziły się – 6 lutego około godziny 9 rano kilka kilometrów od miejsca znalezienia samochodu ujawniono zwłoki kobiety. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy zbrodni. W efekcie tych działań wytypowano jednego z klientów finansowych kobiety – 28-letniego mieszkańca gminy Oporów. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez śledczych.

Jak ustalono, najprawdopodobniej motywem morderstwa były rozliczenia finansowe pomiędzy sprawcą a ofiarą. Podejrzany zadał kobiecie kilka ciosów nożem, a następnie wywiózł jej ciało samochodem i ukrył w ustronnym miejscu. Policjanci odnaleźli narzędzie zbrodni.

Zebrany przez policję materiał dowodowy dał podstawę Prokuraturze Rejonowej w Kutnie do postawienia 28-latkowi zarzutu zabójstwa 48-letniej kobiety. Dziś sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony