Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt 9 kg marihuany

Data publikacji 08.02.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie udaremnili przemyt znacznej ilości marihuany. W sumie w tej sprawie zabezpieczono 9,4 kg środków odurzających, a dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. Odpowiedzialny za przemyt 34-latek został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z KWP w Szczecinie weszli w posiadanie informacji o tym, że przez granicę z Niemcami w Krajniku Dolnym citroenem berlingo mogą być przewożone narkotyki. Współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej policjanci już w Polsce próbowali zatrzymać wytypowany samochód na szczecińskich tablicach rejestracyjnych, po tym jak przekroczył granicę. Citroen nie zatrzymał się jednak do policyjnej kontroli, a w trakcie ucieczki jadący nim mężczyźni wyrzucili przez okno kilkanaście paczek. Po jakimś czasie uciekający porzucili auto na leśnej drodze.

Po dokładnym sprawdzeniu terenu wzdłuż trasy przejazdu citroena funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 18 wypełnionych marihuaną paczek – łącznie 9,4 kg marihuany. Wkrótce potem, przy udziale przewodnika z psem tropiącym, policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uciekali citroenem. Trzeci wpadł w ręce funkcjonariuszy następnego dnia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że marihuana miała być rozprowadzana w województwie zachodniopomorskim.

Dwie z zatrzymanych osób usłyszały w Prokuraturze Rejonowej w Gryfinie zarzuty. 34-latek, któremu zarzuca się przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków, został tymczasowo aresztowany. Drugiemu podejrzanemu przedstawiono zarzut poplecznictwa, a w sprawie będzie odpowiadał z wolnej stopy. Za przemyt znacznej ilości środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony