Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozbojów

Data publikacji 08.02.2011

Policjanci zatrzymali sprawców rozbojów, do których doszło na przełomie stycznia i lutego w Lidzbarku Warmińskim. Obaj zatrzymani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni dopuścili się przestępstwa w warunkach recydywy, co może wpłynąć na podwyższenie wymiaru kary.

Od ponad tygodnia policjanci pracowali nad ustaleniem sprawców dwóch rozbojów, do których doszło w sklepach w Lidzbarku Warmińskim. Z ustaleń wynikało, że na sklepy napadli mężczyźni w kominiarkach, zabierając gotówkę. W jednym przypadku sprawcy zabrali całą kasę fiskalną z utargiem. W wyniku prowadzonych działań policyjnych już dwa dni po drugim napadzie policjanci wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 23 lata, mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci odnaleźli kasę fiskalną oraz kominiarki, które mężczyźni porzucili po dokonaniu przestępstw. Decyzją Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara nawet ponad 20 lat pozbawienia wolności, ponieważ dopuścili się przestępstw w warunkach recydywy.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony