Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł po napadzie na ekspedientkę

Data publikacji 08.02.2011

Kamieńscy kryminalni zatrzymali 19-latka, który usłyszał zarzut za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jego ofiarą padła ekspedientka sklepu spożywczego. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

W minioną sobotę wieczorem w Kamieniu Pomorskim nieznany, zamaskowany młody mężczyzna napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego. Napastnik grożąc przerażonej kobiecie nożem zażądał wydania pieniędzy ze sklepowej kasy. Jako, że kobieta nie reagowała na polecenia, mężczyzna sam zabrał z szuflady pieniądze z utargu. W chwili gdy napastnik wyjmował pieniądze, ekspedientka usiłowała zapobiec kradzieży, zamaskowany bandyta jednak uciekł ze sklepu. Przerażona kobieta natychmiast powiadomiła kamieńską policję, wskazując kierunek ucieczki i ubiór mężczyzny.

Funkcjonariusze sprawdzili wiele miejsc, w których mógł ukryć się napastnik, rozpytali i sprawdzili osoby w Kamieniu Pomorskim. W efekcie praca kamieńskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzewanego Mateusza B. Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do rozboju i wskazał miejsce porzucenia swojej wierzchniej odzieży, kominiarki i rękawic, a także użytego do napadu noża. Porzucił je obawiając się rozpoznania. W czasie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli również przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do samochodu, do której doszło w styczniu br. Mateusz B. wcześniej karany był już dwukrotnie za napady rabunkowe, włamanie i niszczenie mienia, za które został skazany i odbył karę więzienia.

Zatrzymanemu w areszcie kamieńskiej Komendy Policji Mateuszowi B. przedstawione zostały zarzuty napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony