Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł kolejny diler narkotykowy

Data publikacji 09.02.2011

Kolejny diler środków odurzających został aresztowany na 3 miesiące. 28-letniego Przemysława G. ps. „Gonzo” zatrzymali kryminalni z Otwocka i Karczewa. Przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości oraz handlu narkotykami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Otwocka i Karczewa zatrzymali kolejnego członka rozbitej kilka dni temu grupy podejrzanej o posiadanie oraz handel i udzielanie środków odurzających. 28-letni Przemysław G. ps. „Gonzo” wpadł w swoim mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim. W czasie przeszukania policjanci znaleźli blisko 23 gramy amfetaminy, 9 gramów marihuany, elektroniczną wagę i 260 dilerek służących do porcjowania narkotyków. Ponadto funkcjonariusze po raz kolejny zabezpieczyli dużą sumę pieniędzy uzyskana prawdopodobnie ze sprzedaży środków odurzających. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi. Otwocki sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni już od jakiegoś czasu mieli podejrzenia, że kilka osób z niewielkiej wsi w powiecie otwockim posiada narkotyki i nimi handluje. Sprawdzanie swoich informacji policjanci rozpoczęli pod koniec stycznia od domu 21-letniego Dariusza M. W jego pokoju znaleźli blisko 8 gramów amfetaminy i dilerki do jej porcjowania. Mężczyzna został zatrzymany.

Wtedy też do policyjnego aresztu trafili dwaj jego koledzy, którzy kupowali od niego środki odurzające. Jak ustalili kryminalni 17-letni Łukasz Z. i 19-letni Dariusz B. zakupioną amfetaminą częstowali inne osoby. W Warszawie został zatrzymany 19-letni Krzysztof K. podejrzany o posiadanie i udzielanie środków odurzających.

Następnie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana czwórka zaopatrywała się w narkotyki u 27-letniego Grzegorza W. i 21-letniego Marcina O. ps. “Abel”, mieszkańców powiatu garwolińskiego. Obaj dilerzy zostali zatrzymani gdy przyjechali dokonywać kolejnych narkotykowych transakcji. Każdy z nich w momencie zatrzymania miał w samochodzie po ponad 40 gramów amfetaminy oraz elektroniczną wagę i dilerki do porcjowania środków odurzających. Dodatkowo u Grzegorza W. policjanci zabezpieczyli dużą sumę pieniędzy uzyskaną prawdopodobnie za sprzedaż narkotyków.

Dariusz M., Grzegorz W. oraz "Abel" usłyszeli zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi, Łukasz Z., Dariusz B. i Krzysztof K. odpowiedzą za ich posiadanie i udzielanie innym osobom. Wobec trzech pierwszych mężczyzn otwocki sąd rejonowy zastosował środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów, natomiast pozostali zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 10 i 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony