Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uśpiły, potem okradły

Data publikacji 09.02.2011

Kryminalni z Przymorza zatrzymali dwie kobiety trudniące się prostytucją i ich 35-letniego wspólnika. Kilkanaście dni temu 22-latka i jej 28-letnia znajoma wsypały do wina środek usypiający swojemu 70-letniemu klientowi, a następnie okradły go z cennych przedmiotów oraz z pieniędzy. Kilka dni później, wykorzystując sen kolejnego mężczyzny, który zamówił ich usługi, ukradły z jego mieszkania laptopa. We wszystkich tych przestępstwach kobietom pomagał 35-letni gdańszczanin. Policjanci odzyskali część łupów skradzionych przez trójkę sprawców. Dziś sąd zadecyduje, czy najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie.

Dzięki pracy kryminalnych z Przymorza odpowiedzialności karnej nie unikną dwie kobiety i mężczyzna, którzy na swoim koncie mają rozbój i kradzież. W niedzielny wieczór funkcjonariusze zatrzymali 22-letnią gdańszczankę i jej 28-letnią znajomą z Gdyni. Dzień później w ręce funkcjonariuszy wpadł 35-letni wspólnik zatrzymanych kobiet.

Pierwsze z przestępstw, którego dokonała ta grupa, miało miejsce 27 stycznia. Wtedy to 70-letni gdańszczanin zamówił usługi seksualne dwóch kobiet i zaprosił je do swojego mieszkania. Jej przebieg był z góry zaplanowany. Gdy kobiety pojawiły się u klienta, do kieliszka z winem wsypały mu środek usypiający. Po wypiciu alkoholu 70-latek usnął. Dwie sprawczynie wykorzystały tą sytuację i w porozumieniu ze swoim wspólnikiem z mieszkania mężczyzny wyniosły cenne przedmioty warte 11,5 tys. złotych oraz pieniądze - 3,5 tys. złotych. Kilka dni później z usług tych samych kobiet skorzystał 32-letni gdańszczanin. Po tym, jak klient zasnął po wypiciu znacznej ilości alkoholu, 22-latka i jej starsza koleżanka ukradły z jego mieszkania laptopa wartego 5 tys. złotych.

Kryminalni, rozpracowując sprawę,  odzyskali część przedmiotów, które padły łupem trójki sprawców. W mieszkaniu kobiet, a także ich wspólnika, odnaleziono alkohol, perfumy, medale i książki należących do 70-letniego gdańszczanina.

Po zatrzymaniu kobiety i mężczyzna trafili za kratki policyjnego aresztu. Wczoraj przesłuchał ich prokurator , do sądu wpłynął też wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

28-letni mieszkanka Gdyni była wcześniej karana za kradzieże i sutenerstwo, natomiast zatrzymany 35-latek ma na swoim koncie wymuszenia rozbójnicze i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

(KWP w Gdańsku / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.3 MB)

Powrót na górę strony