Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa internetowe

Data publikacji 09.02.2011

Mirosław K., poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. i podejrzany o oszustwa internetowe na szkodę kilkuset osób, został wczoraj zatrzymamy przez policjantów z Gorzowa Wlkp. Trafił do aresztu, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Mężczyzna działał na terenie całej Polski. Na portalach ogłoszeniowych oferował sprzęt elektroniczny wysokiej klasy (m.in. telefony komórkowe, laptopy i inny sprzęt komputerowy) po bardzo atrakcyjnych cenach. Żądał płatności z góry, a później nie wysyłał towaru do kupujących. Podczas nielegalnej działalności mężczyzna stosował różne metody - czasem wykorzystywał dane istniejących już firm lub też wymyślał firmy, tworzył nazwy bardzo podobne do znanych marek. Wszystko po to, by zmylić policjantów i uniemożliwić im jego zatrzymanie.

Mirosław K. poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. W ostatnim czasie mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania.

Gorzowscy policjanci otrzymywali kolejne zgłoszenia dotyczące wyłudzenia pieniędzy przez nieuczciwe transakcje. Powiązali je z Mirosławem K. Wczoraj w Nowym Targu, przed jednym z miejscowych banków, policjanci zatrzymali tego mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe na szkodę kilkuset osób.

Zatrzymany trafił do gorzowskiego aresztu. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony