Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy

Data publikacji 09.02.2011

W Potulicach odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią oraz Straży Więziennej Zakładu Karnego w Potulicach. Ich celem było doskonalenie planowania działań funkcjonariuszy oraz rozwijanie umiejętności współdziałania i doskonalenia zespołowego tych służb.

Zgodnie z założeniem ćwiczenia rozpoczęły się o 10.00. Wtedy dyżurny komendy powiatowej w Nakle nad Notecią został poinformowany przez dyżurnego zakładu karnego w Potulicach o tym, że doszło do napadu na konwój przewożący niebezpiecznego skazanego. Z jego relacji wynikało, że na ulicy Parkowej trzech napastników zajechało samochodem drogę więźniarce, po czym oddali w kierunku zatrzymanych strzały. Doszło do wymiany ognia, podczas której jeden z bandytów zginął, drugi został ranny i zaczął uciekać wzdłuż muru zakładu karnego, trzeci natomiast pozostał na miejscu.

Wezwani na miejsce policjanci obezwładnili go i zatrzymali. Za uciekającym bandytą ruszył funkcjonariusz z psem. Kilka ulic dalej, zbieg był już w rękach policjanta. Pojazd, którym poruszali się sprawcy, po sprawdzeniu przez policyjną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego, został zabezpieczony.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony