Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za porywacza zaginionej

Data publikacji 10.02.2011

Policjanci z Gdańska zatrzymali 23-letniego Damiana A. z Częstochowy. Mężczyzna próbował wyłudzić od matki zaginionej Iwony Wieczorek kilkaset tysięcy złotych okupu w zamian za uwolnienie rzekomo przetrzymywanej córki. Został aresztowany, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w ostatnich miesiącach kontaktował się z matką zaginionej. Używał do tego blisko 30 telefonów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna do każdego połączenia używał innej karty telefonicznej. Korzystał także z kafejek internetowych. Podawał się za osobę, która uprowadziła i przetrzymuje zaginioną. Żeby uprawdopodobnić swoje zamiary wysyłał nawet przerobione zdjęcia dziewczyny.

Z matką zaginionej kontaktował się z Warszawy, Będzina i Częstochowy. Właśnie na terenie tego ostatniego miasta, w mieszkaniu jego matki, zatrzymali go kryminalni. Był zupełnie zaskoczony wizytą pomorskich policjantów. W tym samym mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 telefony komórkowe i 3 przenośne komputery.

Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu w Gdańsku. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

To kolejna sprawa, gdy osoby chcą wyłudzić pieniądze od rodziny Iwony Wieczorek. We wrześniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał wyłudzić pieniądze od rodziny zaginionej. Twierdził, że ma informacje o miejscu pobytu dziewczyny - żądał za nie ponad 2 tys. zł. Na spotkanie umówił się z matką zaginionej w jednym z centrów handlowych. Tam zatrzymali go policjanci. Okazało się, że nie ma żadnych informacji, które mogłyby wskazywać jej miejsce pobytu. Usłyszał zarzut oszustwa.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony