Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w ręce warszawskiej „samochodówki”

Data publikacji 11.02.2011

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową rozwiązali sprawę kradzieży kilkunastu aut z terenu Warszawy. Zatrzymali trzech mężczyzn. Zabezpieczyli również mienie ruchome na kwotę 160 tys. złotych. Zatrzymani, 43–letni Piotr S., 31–letni Dariusz D. i 43–letni Andrzej P., usłyszeli w warszawskiej prokuraturze okręgowej zarzuty paserstwa i pomocnictwa w dokonywaniu kradzieży aut. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, drugi trafił pod policyjny dozór.

Po kilku miesiącach pracy operacyjnej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową trafili na ślad mężczyzn, którzy byli związani ze środowiskiem złodziei, głównie francuskich i japońskich aut. Z samego rana równocześnie weszli do trzech mieszkań w Wawrze, Halinowie i na Bemowie. Zatrzymali zaskoczonych 43–letniego Piotra S., 31–letniego Dariusza D. i 43–letniego Andrzeja P. Dokonali również tymczasowego zabezpieczenia trzech samochodów, dwóch hond oraz volkswagena, o łącznej wartości 160 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w warszawskiej prokuraturze okręgowej zarzuty: Piotr S. - paserstwa, natomiast Dariusz D. i Andrzej P. - pomocnictwa w kradzieży aut. Wobec Andrzeja P. sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt, a Dariusz D. trafił pod policyjny dozór i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony