Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przypalali księdza żelazkiem, okradli plebanię

Data publikacji 11.02.2011

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy na plebanię w Borzęcinie. Napastnicy, by zmusić księdza do wydania pieniędzy, przypalali go rozgrzanym żelazkiem. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani, grozi im kara 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie od listopada ubiegłego roku pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców napadu rabunkowego na plebanię kościoła w Borzęcinie, do którego doszło w nocy z 3 na 4 listopada 2010 roku. Wtedy właśnie sprawcy po sforsowaniu okna, weszli do pomieszczeń plebani, skrępowali księdza i przypalając go rozgrzanym żelazkiem, zmusili do wydania pieniędzy.

Kilkumiesięczna praca operacyjna zaowocowała wczoraj zatrzymaniem trzech mężczyzn odpowiedzialnych za napad. Policjanci z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw przy wsparciu Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zatrzymali: Dariusza G. lat 29, Krzysztofa S. lat 25 i Macieja D. lat 26. Wszyscy znani są Policji. Na swoim koncie mają m.in. włamania, rozboje i przestępstwa narkotykowe. W działaniach brali udział również policjanci z KWP w Olsztynie i KWP w Radomiu.

Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli: broń myśliwską, pistolet pneumatyczny, rewolwer gazowy, 30 szt. amunicji różnych wzorów i kalibrów, paralizator elektryczny, kominiarki, urządzenia łączności bezprzewodowej, metalowe łomy, wiertarki akumulatorowe.

Zatrzymani dzisiaj usłyszeli zarzuty napadu rabunkowego. Sąd zadecydował o ich 3-miesięcznym areszcie tymczasowym. Za czyn ten może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Na terenie kraju policjanci odnotowali podobne zdarzenia.

(KSP/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.81 MB)

Powrót na górę strony