Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 11.02.2011

Ponad 10 kg materiałów wybuchowych, granatniki przeciwpancerne, granaty, karabiny maszynowe, pistolety i ponad 1500 sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w gminie Pszczółki. Zatrzymali także 58-latka, który trzymał przy domu ten spory arsenał. Usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji.

W środę nad ranem policjanci z komendy wojewódzkiej weszli na teren posesji 58-letniego mieszkańca gminy Pszczółki. Z informacji, które mieli wynikało, że mężczyzna gromadzi w swoim domu spore ilości broni, na które nie ma pozwolenia. Był zaskoczony wizytą policjantów.

Broń i amunicja były nie tylko w domu, ale również w szopie i pomieszczeniach gospodarczych. Policjanci znaleźli sporą ilość materiałów wybuchowych: 6,5 kg prochu, 3,7 kg trotylu. Znajdowały się tam również wypełnione materiałem wybuchowym granatniki przeciwpancerne, granaty. Funkcjonariusze zabezpieczyli także karabiny i pistolety, zarówno całe jak i w częściach, oraz ponad 1500 sztuk amunicji. Podejrzewają również, że mężczyzna mógł zajmować się dorabianiem części do broni. W piwnicy jego domu znaleźli warsztat rusznikarski.

Mężczyzna tłumaczył, że jest kolekcjonerem militariów, a wszystkie przedmioty znalazł w okolicznych lasach. Został zatrzymany. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Znalezione ładunki wybuchowe zostały zabezpieczone przez patrol rozminowania z 16 batalionu saperów w Tczewie i zdetonowane na poligonie. Dzisiaj kolekcjoner nielegalnej broni będzie przesłuchiwany w pruszczańskiej prokuraturze.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony