Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetaminę ukrył w hotelu

Data publikacji 11.02.2011

Kryminalni z Suchanina w jednym z gdańskich hoteli zabezpieczyli prawie tysiąc porcji amfetaminy ukryte w spłuczce w ogólnodostępnej toalecie. Policjanci szybko ustalili do kogo należą narkotyki i zatrzymali 32-letniego mężczyznę - gościa hotelowego. Policjanci na poddaszu hotelu zabezpieczyli kolejne 500 porcji amfetaminy należące do podejrzanego. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Kryminalni z Suchanina ustalili, że 32-letni gdańszczanin karany w przeszłości za udział w obrocie narkotykami powrócił do przestępczej działalności. Policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna przebywa u swojej konkubiny. W mieszkaniu zastali 32-letniego gdańszczanina, znaleźli przy nim 4 porcje amfetaminy. Utalili także, że mężczyzna od ok. dwóch tygodni wynajmuje w hotelu pokój. W trakcie przeszukania, w jednej z ogólnodostępnych toalet, znaleźli ukryty w spłuczce słoik, w którym było prawie tysiąc porcji amfetaminy. Jak się okazało, znalezione narkotyki należały do zatrzymanego 32-latka. Kryminalni dalej kontynuowali przeszukanie. Na poddaszu, w puszcze po kawie, znaleźli kolejne 500 porcji tego narkotyku.

32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki odurzające do badań. Policjanci ustalają u kogo zaopatrywał się w narkotyki i komu je sprzedawał.

Dzisiaj zatrzymany gdańszczanin będzie przesłuchiwany przez prokuratora. Śledczy będą wnioskować o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony