Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 25-letniego mężczyznę

Data publikacji 14.02.2011

Dzięki szybkim działaniom sanockiej Policji udało się uratować młodego mężczyznę, który miał zamiar popełnić samobójstwo. 25-latek chciał skoczyć z wiaduktu. Rozmawiał z nim policyjny negocjator, któremu udało się przekonać mężczyznę, by zszedł z wiaduktu. Teraz znajduje się on pod opieką lekarzy.

Policja wyjaśnia motywy działania 25-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który w minioną sobotę usiłował targnąć się na swoje życie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem były nieporozumienia z żoną.

Około godz. 16:40 dyżurny Policji dostał anonimowe zgłoszenie, że na wiadukcie kolejowym w Sanoku znajduje się mężczyzna i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Natychmiast skierowano tam policyjny patrol. Wezwano również policyjnego negocjatora oraz pogotowie ratunkowe.

Na miejscu funkcjonariusze zastali młodego człowieka, który znajdował się za metalową barierką wiaduktu i pochylał się nad torami. Mężczyzna był rozdrażniony, a sytuacja stawała się coraz bardziej napięta. Nie pozwalał na to, aby ktokolwiek się do niego zbliżył. Groził, że skoczy.

Po kilkudziesięciu minutach policyjnemu negocjatorowi udało się przekonać mężczyznę, aby odstąpił od swoich zamiarów. 25-latek został doprowadzony przez funkcjonariusza do karetki pogotowia i przewieziony do szpitala.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Powrót na górę strony