Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić z banku 180 tys. złotych

Data publikacji 14.02.2011

Skierniewiccy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn - mieszkańców Łodzi, którzy w jednym z banków na terenie Skierniewic próbowali wyłudzić 180 tys. złotych kredytu na podstawie sfałszowanych dokumentów. Podejrzani zostali już przesłuchani przez śledczych i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

11 lutego o godzinie 15:30 skierniewiccy kryminalni, prowadząc czynności związane z wyłudzeniami kredytów i pożyczek w jednym z banków na terenie Skierniewic, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 180 tys. złotych. W ręce stróżów prawa wpadł 44-letni organizator procederu oraz jego dwóch wspólników – 42-letni kredytobiorca i 21-letni poręczyciel.

Śledczy ustalili, że kredytowi oszuści na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu próbowali uzyskać z banku pożyczkę. Okazało się również, że w tym przestępstwie swój udział ma jeszcze jeden mieszkaniec Łodzi, który poświadczył nieprawdę co do zatrudnienia kredytobiorcy w swojej firmie. 38-latek został zatrzymany dzień później – 12 lutego.

W czasie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn i samochodu, którym sprawcy przyjechali do banku, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli pieczątki użyte do przestępstwa, telefony komórkowe, którymi sprawcy posługiwali się do potwierdzania danych, oraz laptop. Na dysku w laptopie znajdowały się dane wskazujące na możliwość popełnienia innych tego typu przestępstw. Jeden z zabezpieczonych telefonów okazał się skradziony na terenie Łodzi w październiku ubiegłego roku.

Nieuczciwi kredytobiorcy zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 44-letniego organizatora kredytowego przekrętu.

W stosunku do dwóch podejrzanych zastosowano już dozory policyjne, a trzeci z nich zostanie objęty dozorem w najbliższym czasie. Za popełnione przestępstwo łodzianom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony