Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucali kamieniami z wiaduktu w jadące autostradą samochody

Data publikacji 15.02.2011

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch nieletnich podejrzewanych o rzucanie z mostu kamieniami w samochody jadące autostradą A–4. Zatrzymani to mieszkańcy Legnicy, w wieku 15 i 16 lat, którzy omal nie doprowadzili do tragedii, rozbijając przednią szybę ciężarowego volvo. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Do zdarzenia doszło 14 lutego br., około godziny 17.00, na autostradzie A–4, na wysokości Nowej Wsi Legnickiej. Policjanci dolnośląskiej drogówki otrzymali informację od kierowcy ciężarowego volvo, stojącego na pasie awaryjnym, że kilka minut wcześniej dwóch młodych mężczyzn, stojąc na wiadukcie biegnącym nad autostradą, rzuciło dużym kamieniem w jego samochód, rozbijając szybę czołową. Sprawcy, widząc co się stało, uciekli z wiaduktu.

Pokrzywdzony wskazał także świadka, który w tym momencie jechał w przeciwnym kierunku i widział sprawców oraz całe zdarzenie. Policjanci po uzyskaniu informacji, jak wyglądali mężczyźni, ruszyli razem ze świadkiem w kierunku ich ucieczki. Będąc w Nowej Wsi Legnickiej, funkcjonariusze zauważali idących drogą dwóch młodych mężczyzn.

Okazało się, że są to dwaj nieletni mieszkańcy Legnicy. Obaj trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu/js)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.87 MB)

Powrót na górę strony