Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili sprzedaż mieszkania 70-letniej kobiety

Data publikacji 15.02.2011

W ostatniej chwili wrocławscy policjanci udaremnili sprzedaż mieszkania 70-letniej kobiety. Trzech braci, wykorzystując zaufanie i wiek kobiety, usiłowali sprzedać jej mieszkanie. Jeden z nich w tym celu podawał się za wnuczka. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo przy sprzedaży mieszkania. Policjanci w ostatniej chwili udaremnili sprzedaż mieszkania 70-letniej wrocławianki. Zatrzymali trzech braci - mieszkańców Wrocławia w wieku od 19 do 24 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy wykorzystali wiek kobiety, jej zaufanie oraz stan psychofizyczny (zaniki pamięci i demencję starczą). Wrocławianka, wbrew swojej woli, zameldowała najpierw jednego z nich, a następnie notarialnie upoważniła go do prawnego jej reprezentowania. Sprawcy następnie w Internecie zamieścili ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Wartość mieszkania wycenili na 200 tys. złotych, a zameldowany w nich mężczyzna podawał się za wnuczka starszej pani.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tym zdarzeniem oraz czy sprawcy na swoim koncie nie mają więcej takich czynów.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony