Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozbawili wolności ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 15.02.2011

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy przez trzy dni więzili i torturowali 18-latkę. Prokurator po przedstawieniu całej trójce zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, zastosował wobec nich dozór policji. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Dwóch mężczyzn i kobieta przez trzy dni przetrzymywali w mieszkaniu przy ulicy Łomżyńskiej 18-letnią kobietę, której chłopak rzekomo miał posiadać należącą do nich rzecz. Przez cały ten czas torturowali ją. Po trzech dniach wypuścili ją z mieszkania i wysłali do sklepu po papierosy.

Udręczona kobieta pobiegła do hipermarketu i zaalarmowała ochronę. Ci natychmiast wezwali policjantów z Pragi Północ, którzy w kilka minut zatrzymali w mieszkaniu przy Łomżyńskiej sprawców przestępstwa. Poranioną kobietę pogotowie zabrało do szpitala. Lekarz założył jej kilkanaście szwów.

36-letni Rafał K., 37-letni Sławomir Z. i 27-letnia Alicja O. usłyszeli w północnopraskiej prokuraturze zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem. Cała trójka, która była już karana za rozboje i kradzieże, znalazła się pod policyjnym dozorem.

Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli pozbawienie wolności łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(KSP/js)

Powrót na górę strony