Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownicy ukradli 29 ton cukru

Data publikacji 16.02.2011

Dwóch operatorów wózka widłowego, magazynier i dwóch kierowców jednej z firm w Błoniu zostało zatrzymanych przez kryminalnych z komendy powiatowej w Babicach. Mężczyźni przez ostatnie trzy miesiące kilkakrotnie wywozili cukier z terenu zakładu - ukradli aż 29 ton cukru o łącznej wartości 100 tys. złotych. Wobec czwórki zatrzymanych zastosowano policyjny dozór. O dalszym losie piątego zadecyduje dziś prokurator.

Detektywi z komendy powiatowej w Babicach na początku lutego otrzymali nietypowe zgłoszenie o kradzieży aż 29 ton cukru. Do przestępstwa doszło w jednej z błońskich firm. Sprawcy skradli towar o wartości 100 tys. złotych. Sprawa była zastanawiająca, bo firma nie zajmowała się handlem cukru, a jedynie posiadała go na własne potrzeby, do przygotowania własnych przetworów.
Do sprawy natychmiast włączyli się kryminalni ze Starych Babic. Szybko ustalili osoby zamieszane w proceder. Okazało się, że odpowiedzialni za kradzież są dwaj operatorzy wózka widłowego, magazynier i dwóch kierowców firmy. W poniedziałek zatrzymano pięciu pracowników zakładu. Krzysztof S., Marek M., Roman S., Andrzej R. i Waldemar S. trafili do policyjnej celi.

W tym czasie detektywi z komendy w Starych Babicach zebrali materiał dowodowy. W trakcie czynności ustalili, że od grudnia kilkakrotnie z terenu firmy wyjeżdżał bez zezwolenie transport samochodu załadowanego kilkoma paletami cukru. Wczoraj Krzysztof S., Roman S. i Waldemar S. usłyszeli zarzut kradzieży, zaś Andrzej R., który nabył 29 ton cukru zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Dzisiaj Marek M. również usłyszał zarzut kradzieży, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP/js)

Powrót na górę strony