Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt papierosów

Data publikacji 16.02.2011

Ponad 4 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w jednej z podszczecińskich miejscowości policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Służby Celnej. To największy przemyt papierosów, jaki ujawniono w ciągu ostatnich kilku lat na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych funkcjonariusze wkroczyli na teren posesji, gdzie - w pomieszczeniach magazynowych - ukryta była w drewnianych paletach kontrabanda, prawdopodobnie przygotowana do dalszego przewozu.

Papierosy z rosyjskimi znakami akcyzy należały do 3 mężczyzn w wieku od 31 do 34 lat, którzy byli zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy. Przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych.

Przejęta kontrabanda pochodzi z przemytu. Jej wartość szacuje się na blisko 2 mln złotych, zaś uszczuplone należności celno-podatkowe przekraczają 3 mln złotych.

To największy przemyt papierosów, jaki ujawniono w ciągu ostatnich kilku lat na terenie województwa zachodniopomorskiego.

(Izba Celna w Szczecinie / mg)
 

Powrót na górę strony