Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł „tytoniowy” recydywista

Data publikacji 17.02.2011

Dzięki działaniom policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ponad 100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy nie trafi na rynek. Zatrzymano mężczyznę, który samochodem przewoził „trefny” towar. 37-latek usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

15 lutego około 18.30 obserwując jedną z kamienic w dzielnicy Górna w Łodzi, policjanci zwrócili uwagę na wychodzącego z budynku mężczyznę. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło ich zainteresowanie. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu seat leon i odjechał w kierunku centrum miasta. Śledczy ruszyli za nim. Po przejechaniu Śródmieścia, na ulicy Zgierskiej policjanci zatrzymali obserwowany pojazd do kontroli. Za kierownicą seata siedział 37-letni mieszkaniec Ciechanowa. Jak się okazało, w bagażniku auta mężczyzna przewoził 7 worków tytoniu po 15 kilogramów każdy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 105 kilogramów tytoniu, którego wartość szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 55 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia przesłuchany. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 37-latek jest recydywistą w tej dziedzinie przestępczości – był już bowiem wcześniej karany za tzw. przestępstwa akcyzowe.

Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z artykułu 65 kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony