Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po trzech latach

Data publikacji 18.02.2011

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali mężczyzn podejrzanych o napad na pracowników skupu palet, do którego doszło w 2008 roku. U jednego z zatrzymanych znaleziono pochodzący z napadu telefon komórkowy, u drugiego zabezpieczono broń palną. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

W grudniu 2008 roku grupa zamaskowanych mężczyzn wtargnęła na teren skupu palet w Kuznocinie i przy użyciu broni sterroryzowała jego pracowników. Napastnicy zabrali wtedy pieniądze i telefony komórkowe. Prowadzone w tym czasie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie śledztwo, zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego cały czas jednak pracowali nad ustaleniem osób odpowiedzialnych za ten napad.

W wyniku podjętych działań sochaczewscy funkcjonariusze zatrzymali pięciu mieszkańców Sochaczewa, którzy mogli mieć związek z przestępstwem. W trakcie przeszukania mieszkania u jednego z mężczyzn ujawniono telefon komórkowy pochodzący z napadu, u kolejnego z nich zabezpieczono broń palną, magazynki z amunicją i atrapę broni.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu Prokurator Rejonowy w Sochaczewie wznowił śledztwo. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut rozboju z użyciem broni palnej oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia, drugiemu przedstawiono zarzut rozboju z użyciem broni palnej i paserstwa. Sąd Rejonowy w Sochaczewie aresztował obu podejrzanych na trzy miesiące.

Policjanci pracują nad ustaleniem pozostałych sprawców napadu.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony