Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 13 taksówkarzy, będących na usługach Drexa

Data publikacji 21.02.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 13 poznańskich taksówkarzy. Byli oni na usługach zatrzymanego we wrześniu ubiegłego roku Bogusława D. ps. Drex, szefa zorganizowanej grupy przestępczej, która zarabiała na działalności prostytutek w luksusowych poznańskich agencjach towarzyskich.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego odkryli karty kolejnego wątku w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Apelacyjną w Poznaniu w sprawie zlikwidowanej pod koniec ubiegłego roku zorganizowanej grupy przestępczej zarabiającej na działalności prostytutek w luksusowych agencjach towarzyskich w Poznaniu.

W kilkunastu miejscach w Poznaniu i okolicach zatrzymanych zostało 13 poznańskich taksówkarzy. Jak się okazało przedstawiciele tej grupy zawodowej byli na usługach zatrzymanego we wrześniu ubiegłego roku domniemanego szefa zorganizowanej grupy przestępczej Bogusława D. ps „Drex”. Ich „praca” polegała na przywożeniu każdego zainteresowanego klienta do lokali „Drex-a” , a jednorazowy zarobek zależał od tego ile pieniędzy klient ten zostawił w nocnym klubie.

Zatrzymani taksówkarze to mężczyźni w wieku od 25 do 60 lat. Wszyscy są mieszkańcami Poznania i okolic. Zostały im przedstawione zarzuty działania w zorganizowanej grupy przestępczej , za co grozi do 5 lat wiezienia. Prokurator zastosował wobec wszystkich zatrzymanych taksówkarzy dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego realizujący sprawę pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu zapowiadają kolejne zatrzymania w tej grupie zawodowej.

Po tych zatrzymaniach w środowisku taksówkarzy zawrzało. Do policjantów Centralnego Biura Śledczego zaczęli sami zgłaszać się inni taksówkarze, którzy także „pracowali” dla tej przestępczej grupy.

(KWP w Poznaniu / mw)

Policjanci CBŚ zatrzymali szefów agencji towarzyskich >>

Film z realizacji we wrześniu 2010 r.

Powrót na górę strony