Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W piwnicy ukrył 6 tys. porcji marihuany

Data publikacji 21.02.2011

Ponad 6 tysięcy porcji marihuany zabezpieczyli kłodzcy policjanci i celnicy. Narkotyki ukryte były w piwnicy należącej do 27-letniego mieszkańca Kłodzka. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, które w tym czasie przebywały na terenie posesji. Policjanci ustalają związek każdej z nich ze sprawą.

18 lutego 2011 roku w godzinach popołudniowych policjanci i celnicy przeszukali pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne należące do 27 - letniego mieszkańca Kłodzka. Wspólne działania były wynikiem wcześniejszych ustaleń i czynności służbowych.

Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli w piwnicy duże ilości suszu roślinnego. Był on opakowany w woreczki strunowe włożone w worki na śmieci, te zaś ukryte były w regale i oponach. Po zważeniu i zbadaniu zawartości okazało się, że jest to marihuana. Szacuje się, że z takiej ilości zabezpieczonego suszu można by przygotować ponad 6 tys. porcji narkotyków.

Zatrzymano właściciela posesji oraz cztery inne osoby w wieku od 18 do 28 lat, które w tym czasie przebywały jeszcze w mieszkaniu. Policjanci ustalają ich związek z tą sprawa.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony