Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust mieszkaniowy trafił do aresztu

Data publikacji 21.02.2011

Mokotowscy kryminalni zatrzymali oszusta, który wynajmował cudze mieszkania. 34-letni Ireneusz G. wyłudził blisko 60 tys. złotych. Policjanci z Targówka ustalili, że oszukał w ten sposób 12 osób na blisko 60 tysięcy złotych. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Pierwsza sprawa oszustwa przy wynajmie mieszkania trafiła do policjantów z Targówka w połowie sierpnia zeszłego roku. Jak się okazało, nie była to jedyna tego typu sprawa. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca wynajmował mieszkanie, a następnie zamieszczał ogłoszenie w popularnym serwisie o jego wynajmie. Kiedy zgłaszał się do niego zainteresowany ofertą, żądał opłaty z góry, z reguły za 6 miesięcy. Były to kwoty od 5 do 8 tysięcy złotych. Aby stać się bardziej wiarygodnym, przedstawiał potencjalnemu klientowi podrobione dokumenty, m.in. w postaci aktu nadania własności. W ten sposób od 11 osób, udało mu się wyłudzić prawie 60 tysięcy złotych.

Na trop oszusta wpadli mokotowscy kryminalni. Policjanci ustalili, gdzie tym razem wynajął mieszkanie. Kiedy zapukali do jego drzwi, mężczyzna nie krył zdziwienia. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. podarte umowy wynajmu mieszkań. 34-letni Ireneusz G., jak się potem okazało, był również poszukiwany przez policjantów z Targówka.

34-latkowi przedstawiono 12 zarzutów za przestępstwa, których się dopuścił. Decyzją sądu dzisiaj trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony