Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie przyznali się do 22 przestępstw

Data publikacji 22.02.2011

Policjanci ustalili i zatrzymali trzech nieletnich sprawców pobić, kradzieży i włamań, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie Rzeszowa. Dwaj z nich, w wieku 15 i 16 lat, mają też na koncie podpalenie skrzynki gazowej. Podczas przesłuchań przyznali się do 22 czynów, za które - ze względu na swój wiek - odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Policjanci wpadli na trop nieletnich przestępców, zatrzymując 16 lutego dwóch sprawców pobicia mieszkańca Rzeszowa. Napadniętemu mężczyźnie napastnicy ukradli zegarek o wartości ponad 100 złotych. W trakcie przeszukań u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z innych kradzieży, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie Rzeszowa.

Obaj nastolatkowie przyznali się do zarzucanych im czynów, wskazując współdziałającego z nimi podczas dwóch włamań 16-letniego kolegę.

Na podstawie zebranych informacji policjanci przedstawili zatrzymanym 22 zarzuty czynów karalnych. Trójka nieletnich mieszkańców Rzeszowa dopuściła się w głównie włamań do lokali usługowych, zakładów fryzjerskich, cukierni, sklepów spożywczych, a także do stojących na osiedlowych parkingach samochodów. W jednym przypadku usiłowali podpalić umieszczoną na bloku przy ulicy Strzyżowskiej skrzynkę ze znajdującym się w niej zaworem gazowym.

Całość zebranych w tej sprawie materiałów trafi do sądu rodzinnego i to on podejmie decyzję co do dalszych losów trójki nieletnich.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony