Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany we Włoszech

Data publikacji 22.02.2011

Wpadł drugi z podejrzanych o zabójstwo, do którego doszło w okolicach Środy Śląskiej. Na początku października 2010 roku w kompleksie leśnym znaleziono częściowo spalone zwłoki 61-letniego wrocławianina. Dolnośląscy policjanci już wcześniej zatrzymali jednego z podejrzanych. Drugi mężczyzna, poszukiwany ENA, ukrywał się we Włoszech. Włoscy funkcjonariusze, na podstawie informacji przekazanych przez wrocławskich policjantów, zatrzymali go w jednym z tamtejszych hoteli.

Przypomnijmy, że na początku października 2010 r. w kompleksie leśnym, niedaleko Środy Śląskiej znaleziono częściowo spalone zwłoki n/n mężczyzny. Policjantom, którzy zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy, udało się ustalić jego tożsamość. Ofiarą okazał się 61–letni mieszkaniec Wrocławia.

Pod koniec listopada 2010 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, prowadząc czynności w tej sprawie, zatrzymali poszukiwanego w związku z tym zdarzeniem, 36–letniego wrocławianina. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta, gdzie przebywał mężczyzna. Wcześniej, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna także ukrywał się za granicą.

Po zatrzymaniu pierwszego z podejrzanych, policjanci kryminalni ustalili, że drugi z mężczyzn ukrywa się we Włoszech. Wnioskowali do prokuratury o wszczęcie poszukiwań Europejskim Nakazem Aresztowania. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, gdzie znajduje się podejrzany i w jakim hotelu mieszka. Informacje te dolnośląscy policjanci przekazali włoskim funkcjonariuszom, którzy zatrzymali poszukiwanego 22–letniego mężczyznę.

Zatrzymany przyleciał pod policyjną eskortą do Polski 16 lutego 2011 r. Wczoraj został przewieziony do Wrocławia, gdzie trafił do aresztu śledczego. Mężczyzna został doprowadzony na przesłuchanie do wrocławskiej prokuratury okręgowej.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony