Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5-letni chłopiec śmiertelnie pogryziony przez psy

Data publikacji 22.02.2011

Wczoraj w Katlewie psy zaatakowały i śmiertelnie pogryzły 5-letniego chłopca. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zwierzęta uciekły z posesji swoich właścicieli. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 17.00 powiadomiono Policję o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Katlewo, w gminie Grodziczno. Zgłaszający poinformował o pogryzieniu dziecka przez psy. Policjantka przyjmująca zgłoszenie niezwłocznie przekazała tę informację pogotowiu ratunkowemu i wysłała na miejsce funkcjonariuszy. Niestety, kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce, chłopiec już nie żył. Na polecenie prokuratora ciało tragicznie zmarłego 5-latka zostało zabezpieczone w prosektorium.

Policjanci ustalili, do kogo należą agresywne czworonogi, i zabrali je właścicielom. Pracujący na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny kojców, w których przetrzymywane były zwierzęta, i do późnych godzin przesłuchiwali świadków.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, chłopczyk wyszedł z domu, by pobawić się na oddalonej o kilkadziesiąt metrów od domu huśtawce. Około godziny 16.30 sąsiad zauważył biegające w pobliżu trzy psy. Wydawało mu się, że coś ciągną . Kiedy do nich podbiegł, okazało się, że zwierzęta szarpały ciało dziecka. Mężczyzna z trudem odgonił agresywne czworonogi i zaalarmował mieszkańców pobliskich domów, w tym rodzinę chłopca.

Niestety 5-latka nie udało się uratować.

Nadal wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony