Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 54 tys. paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 22.02.2011

Policjanci z Torunia wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz Służby Celnej podczas kontroli ładunku przewożonego przez kierowcę TIR-a zabezpieczyli 25 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Z kolei u kierowcy dostawczego fiata zatrzymanego do kontroli w Głogowie ujawniono 29 tys. paczek nielegalnych papierosów. Część z nich ukryta była za przesuwaną ścianą zbiornika zamontowanego w aucie, część zabezpieczono w mieszkaniu 28-letniego kierowcy.

Wczoraj (21.02) kilkanaście minut po godz. 8:00 w Toruniu na ulicy Drzymały policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli TIR-a, za którego kierownicą siedział 28-letni mężczyzna. W trakcie sprawdzania przewożonego ładunku pośród artykułów higienicznych ujawnili paczki, które nie były ujęte w liście przewozowym. Po otworzeniu jednej z nich okazało się, że są w nich papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz Służby Celnej policjanci zabezpieczyli 25 tys. paczek papierosów, na których sprzedaży Skarb Państwa straciłby kilkaset tysięcy złotych. Zatrzymany kierowca ciężarówki trafił do policyjnego aresztu.

Z kolei około 18:30 w miejscowości Głogowo policjanci z toruńskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dostawczego fiata. Pojazd ten w części ładunkowej miał zamontowany stalowy pojemnik, który na pierwszy rzut oka, przystosowany był do przewozu cieczy. Jednak jak się okazało część ściany zbiornika była przesuwana, a za nią ukrytych było 20 tysięcy paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy.

Po zatrzymaniu 28-letniego kierowcy fiata śledczy przeszukali jego mieszkanie, gdzie w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli kolejne 9 tysięcy paczek papierosów. I w tym przypadku Skarb Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy straciłby kilkaset tysięcy złotych.

Obu zatrzymanym za przestępstwa skarbowe grożą kary do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

  • Papierosy zabezpieczone w Toruniu
  • Dostawczy fiat zatrzymany do kontroli w Głogowie
  • Dostawczy fiat zatrzymany do kontroli w Głogowie
  • Dostawczy fiat zatrzymany do kontroli w Głogowie
  • Papierosy zabezpieczone w Głogowie
Powrót na górę strony