Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana przez CBŚ

Data publikacji 23.02.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją alkoholu. Zatrzymano 5 osób trudniących się przestępczym procederem i zabezpieczono ponad 4 tys. litrów odkażonego spirytusu. Ze wstępnych szacunków wynika, że Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze około 200 tys. złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zdobyli informację, z której wynikało, że mieszkaniec Włocławka z rozlewni w Łodzi regularnie przewozi bezakcyzowy alkohol. Postanowili to sprawdzić. Wiedzieli, że 36-latek będzie jechał po kolejny transport. Przygotowano zasadzkę. W wyznaczonym dniu około godziny 15:00 w powiecie radziejowskim policjanci zatrzymali do kontroli forda, którym podróżował włocławianin. Jak się okazało mężczyzna w plastikowych butelkach przewoził 1 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Dalsza praca policjantów CBŚ doprowadziła ich do jednej z posesji w Łodzi. Tam w domku gospodarczym, funkcjonariusze weszli do pomieszczenia, gdzie jak się okazało, zorganizowana była rozlewnia i odkażalnia. Na widok funkcjonariuszy dwaj znajdujący się tam mężczyźni, rzucili się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Pozostali dwaj wpadli na terenie posesji. Ostatecznie policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn – czterech mieszkańców Łodzi ( 30, 25, 22 i 21 lat) oraz 36-latka z Włocławka. Na miejscu zabezpieczono 3.300 litrów nielegalnego spirytusu.

Po zdemontowaniu linii technologicznej służącej do rozlewania alkoholu, policjanci CBŚ znaleźli ukryte pod ziemią, specjalnie przygotowane pomieszczenia, w których zabezpieczono około 80 kartonów z różnymi przedmiotami- były to m.in. noże sprężynowe, naczynia kuchenne czy latarki. Śledczy przypuszczają, że rzeczy te mogą pochodzić z przestępstwa.

Jak wynika z materiału zgromadzonego przez śledczych, zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się odkażaniem alkoholu etylowego, który następnie sprzedawany był jako konsumpcyjny trunek. Ze wstępnych szacunków wynika, że Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze około 200 tys. złotych.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Prokurator Okręgowy z Włocławka przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją alkoholu, za co grozi kara do 5 lat więzienia i wysoka grzywna. Wczoraj prokurator wnioskował o aresztowanie zatrzymanych. Po rozpatrzeniu sprawy, sędzia zdecydował, że trzej łodzianie (30, 22, 21 lat) i włocławianin najbliższy miesiąc spędzą w areszcie. 25-letni właściciel posesji z Łodzi natomiast, zgodnie z decyzją sędziego, będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Policjanci sprawdzają skąd pochodziły znalezione pod ziemią przedmioty oraz to czy inne osoby miały związek z tą grupą.

(KWP w Bydgoszczy / mw)    

Film Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana przez CBŚ

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana przez CBŚ (format flv - rozmiar 1.72 MB)

Powrót na górę strony