Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni pseudokibice

Data publikacji 23.02.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych pseudokibiców z Poznania. Dwaj mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było organizowanie i udział w tzw. ustawkach pseudokibiców. Do tej pory w tej sprawie zarzuty przedstawiono już 130 osobom.

W czwartek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Grzegorz S. ps. Śmigło, lat 29 zatrzymany został wcześnie rano, kiedy był w pracy w Koziegłowach pod Poznaniem, a Damian W. ps. Wdowa wpadł w ręce policjantów na jednej z ulic w Poznaniu, kiedy wychodził z wynajętego mieszkania.

W ramach tej samej realizacji policjanci z Jarocina, Gostynia, Konina i Nowego Tomyśla przeszukali 20 mieszkań członków bojówki Lecha Poznań na terenie kilku powiatów. Między innymi w Jarocinie, Zbąszyniu, Gostyniu, Dąbrówce Kościelnej pod Gnieznem, Koninie, Dąbrówce pod Poznaniem i Koziegłowach. W mieszkaniach tych zabezpieczono ochraniacze na szyję i głowę, niewielkie ilości narkotyków oraz cyfrowe nośniki z informacjami mającymi bezpośredni związek z poznańską bojówką.

Grzegorz S. usłyszał zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było organizowanie i udział w ustawkach pseudokibiców piłkarskich. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut udziału w bójce z pseudokibicami Zawiszy Bydgoszcz w 2008 roku w Grabach. Zarzuty takie usłyszą również pozostali członkowie poznańskiej bojówki, którzy brali udział w tej bójce.

Jest to kolejny etap śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, realizowany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach powołanej specjalnej grupy. Zarzuty do tej pory usłyszało już 130 osób. Wśród nich są też pseudokibice utożsamiający się z innymi klubami piłkarskimi w kraju, między innymi Lublina i Bydgoszczy.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony