Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili prawie pół miliona

Data publikacji 23.02.2011

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w różnych bankach wyłudzili prawie pół miliona złotych. Sprawcy zawarli w sumie 179 fikcyjnych umów kredytowych. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop przestępczego procederu, w który uwikłani byli właściciele jednej z firm pośredniczącej w zawieraniu umów kredytowych z bankami. Mężczyźni, mając pełne dane swoich klientów, zawarli w sumie 179 fikcyjnych umów kredytowych. W ten sposób od listopada 2009 r. do grudnia 2010 r. wyłudzili 483 tysięcy złotych.

Zatrzymani, 32- i 34-latek, są mieszkańcami Koszalina i Szczecinka. Przyznali się do zarzucanych im czynów i wyjaśnili wszelkie okoliczności swojej działalności. Mężczyźni zawierali nowe umowy kredytowe, dzięki którym spłacali stare. Zanim wpadli w ręce policjantów spłacili 113 tys. złotych zadłużenia.

Spiralę wyłudzeń ukróciło prowadzone śledztwo. Sprawcy usłyszeli już zarzuty oszustwa, jednak sprawa w dalszym ciągu jest prowadzona i wkrótce zarzuty mogą być uzupełniane.

Za opisywane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony