Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie po godzinach

Data publikacji 29.03.2007

Oficer zespołu prasowego wrocławskiej komendy wojewódzkiej Policji po godzinach pracy zatrzymał 27-letniego mężczyznę, który prowadził samochód mając 3.3 prom. alkoholu we krwi.

Wczoraj ok. 19:00 policjant, wracając samochodem po służbie do domu, został zmuszony do gwałtownego hamowania przez wyjeżdżającego z drogi osiedlowej kierowcę vw golfa. Prowadzący pojazd wjechał na przeciwny pas jezdni zajmując całą szerokość drogi. Policjant podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, podjął za nim pościg. Kierowca golfa jechał całą szerokością ulicy, miał problemy z utrzymaniem toru jazdy i nie pozwalał się wyprzedzić. Kiedy wjechał w ślepą uliczkę, został zablokowany przez jadącego cały czas za nim policjanta.

Funkcjonariusz zabrał nietrzeźwemu kierowcy kluczyki. Siedzący obok pasażer też był pod wpływem alkoholu. 27-letni kierowca miał 3.3 prom., a pasażera ponad 3.4 prom. alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 27-letni wrocławianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w izbie wytrzeźwień.

Kierowca odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Powrót na górę strony