Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano agencje towarzyskie w Pile i Wałczu

Data publikacji 23.02.2011

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali dwie agencje towarzyskie w Pile i Wałczu. Zatrzymano 17 osób którym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpanie korzyści z nierządu, handel ludźmi i pranie brudnych pieniędzy. Za te przestępstwa może grozić nawet do 15 lat więzienia.

Z informacji zdobytych przez kryminalnych z KWP w Poznaniu wynikało, że w Pile oraz w Wałczu funkcjonują kluby nocne, a osoby zarządzające tymi klubami czerpią korzyści majątkowe z nierządu. Materiały informacyjne oraz uzyskane dowody dały Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu podstawę do wszczęcia śledztwa. Po sprawdzeniu wszystkich pojawiających się szczegółów związanych z prowadzonym przestępczym procederem została przygotowana akcja zatrzymania podejrzanych. Wzięli w niej udział funkcjonariusze z różnych jednostek policyjnych, a także prokurator.

Kilka dni temu policjanci wkroczyli do agencji towarzyskich oraz do mieszkań wytypowanych osób. Byli to zarządcy klubów, ochroniarze, barmani oraz taksówkarze. Policjanci równocześnie działali w Pile, Wałczu i okolicznych miejscowościach, w Szczecinie, Mińsku Mazowieckim i innych. Wśród zatrzymanych znalazł się Aleksander O. ps. „Olo” z Człuchowa. Mężczyzna uznawany jest za osobę, która założyła i kierowała tą grupą przestępczą.

Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował Aleksandra O. Za te przestępstwa oraz za czerpanie korzyści z cudzego nierządu, handel ludźmi i pranie brudnych pieniędzy grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Do aresztu trafili także dwaj inni zatrzymani: Sławomir T. ps. „Kamil” ze Szczecina nadzorujący działalność agencji w Wałczu oraz Mikołaj B. ze Szczecina pracujący w pilskiej agencji jako ochroniarz.

Podczas przeszukania mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych, między innymi gotówkę, samochody, sprzęt rtv.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony