Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na placówki handlowe i wpadli

Data publikacji 24.02.2011

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali sprawcę napadów z nożem na ekspedientki, do których doszło w dwóch placówkach handlowych. Innego podejrzany, który ma na swoim koncie kilka sklepowych rozbojów, wpadł w ręce gryfickich policjantów. Obu zatrzymanym grożą kary do 12 lat więzienia.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia doprowadzą dzisiaj do sądu mężczyznę podejrzanego o dwa napady na placówki handlowe, do których doszło w Bydgoszczy. 26-latek został zatrzymany przez kryminalnych w jednym z centrów handlowych.

Do pierwszego napadu doszło 18 lutego br wieczorem. Wówczas do sklepu w Śródmieściu wszedł mężczyzna i poprosił o trzy paczki papierosów oraz doładowanie do telefonu komórkowego. Kiedy ekspedientka podawała towar, sprawca grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała gotówkę rozbójnikowi, który zabrał również zamówiony wcześniej towar i wybiegł ze sklepu.

Kolejny napad miał miejsce po południu, 22 lutego br.  na Osowej Górze. Tam działając taką samą metodą, sprawca usiłował napaść na sprzedawcę w jednym z punktów handlowych. Spłoszyła go wówczas wchodząca do sklepu klientka.

{PLAYER:69827}

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zebranego przez policjantów z komisariatu na Śródmieściu, 26-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy przedstawiono zarzuty. Teraz sąd zdecyduje czy zatrzymany najbliższe dni spędzi w areszcie. Za rozbój z użyciem noża grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gryficach otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów w Gryficach nieznany sprawca dopuścił się rozboju w sklepie spożywczym. Grożąc ekspedientce użyciem siły fizycznej, skradł gotówkę z kasy fiskalnej. Zaalarmowani policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, kilka ulic dalej zatrzymali podejrzanego. Odzyskali również skradzione pieniądze.

W trakcie prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że zatrzymany 27-latek jest sprawcą jeszcze trzech innych podobnych przestępstw do jakich doszło na terenie powiatu gryfickiego. Zatrzymany w grudniu 2010 r. z użyciem noża napadł na sklep spożywczy w Płotach, a w lutym na dwa inne sklepy w Gryficach.

Policja i Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony