Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang włamywaczy ma na koncie 40 przestępstw

Data publikacji 24.02.2011

Kłodzcy policjanci rozbili gang zajmujący się włamaniami i kradzieżami. Zatrzymano siedem osób – włamywaczy i paserów. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili im blisko 40 tego typu przestępstw. Sprawcy działali w województwie dolnośląskim. Włamywali się domów, garaży i pomieszczeń gospodarczych, skąd kradli głównie elektronarzędzia. Ich łupem padł sprzęt o wartości ponad 100 tys. złotych.

Policjanci z kłodzkiej komendy powiatowej rozpracowali grupę przestępczą, działającą w województwie dolnośląskim, a zajmującą się kradzieżami i włamaniami do różnego rodzaju obiektów. Efektem prowadzonego rozpoznania i analizy zgromadzonego materiału, było zatrzymanie łącznie siedem osób, podejrzanych o udział w tej grupie. Wśród nich są włamywacze i paserzy. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kłodzkiego w wieku od 18 do 31 lat.

Grupa dokonywała włamań głównie na terenie swojego powiatu. Ma ona też jednak na swoim koncie przestępstwa dokonane na terenie powiatów ząbkowickiego i wałbrzyskiego. Sprawcy włamywali się do domów, garaży oraz pomieszczeń gospodarczych, a także do innych budowanych czy remontowanych obiektów. Ich łupem padały przede wszystkim elektronarzędzia, sprzęt budowlany oraz sprzęt gospodarstwa domowego i RTV.

Na chwilę obecną policjanci udowodnili zatrzymanym co najmniej 38 tego typu przestępstw. Wartość skradzionego mienia szacuje się na kwotę ponad 100 tys. złotych. Funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie odzyskali już blisko sto sztuk skradzionych przedmiotów.

Za przestępstwa, których się dopuścili, zatrzymanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony