Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić 17 tys. złotych

Data publikacji 24.02.2011

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali osoby wyłudzające kredyty. Trójce zatrzymanych grozi do 8 lat więzienia. O tym, czy zostaną tymczasowo aresztowani, zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informacje o osobach usiłujących wyłudzić kredyt gotówkowy. Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek (22.02) przy jednej z placówek na ulicy Śniadeckich, gdzie 42-latek, posługując się sfałszowanymi zaświadczeniami, próbował wyłudzić 17 tys. złotych.

Jeszcze tego samego dnia w ręce mundurowych wpadli pomysłodawcy przestępczego procederu: 40-letni mężczyzna i 36-letnia kobieta. W ich mieszkaniach zabezpieczono pieczątki oraz gotowe zaświadczenia, które były przygotowane do popełnienia kolejnych przestępstw. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że oboje wcześniej, z pomocą innych osób, tzw. słupów,  usiłowali dokonać zakupów ratalnych sprzętu RTV i AGD oraz wyłudzić kilka kredytów gotówkowych na terenie Bydgoszczy.

Dzisiaj wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia. Decyzję, czy osoby te zostaną tymczasowo aresztowane, podejmie sąd.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony