Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano internetowych oszustów

Data publikacji 24.02.2011

Nowomiejscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dopuścili się kilkunastu oszustw internetowych, na kwotę ponad 30 tys. zł. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy 22-letni Jacek R. włamywał się na konta użytkowników serwisu i wystawiał na sprzedaż konsole do gier oraz telefony komórkowe, których w rzeczywistości nie posiadał. Atrakcyjna cena i pozytywne komentarze należące do prawdziwych użytkowników popularnego portalu sprawiły, że oszust i jego wspólnicy naciągnęli wiele osób. Jackowi R., Arielowi Z., Michałowi S., Mateuszowi B. oraz Rafałowi W. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia br. nowomiejscy kryminalni otrzymali informację o oszustwach popełnionych na szkodę mieszkańców Częstochowy, Raszyna, Jasła i Chełma. Z przesłanej dokumentacji wynikało, że ktoś włamał się do kont użytkowników znanego portalu internetowego i wystawił na aukcjach konsole do gier i telefony, których w rzeczywistości nie posiadał. Zanim administrator serwisu zdążył zablokować konta, oszustom udało się naciągnąć kilkanaście osób. Trop prowadził do Kurzętnika.

Jak ustalili śledczy, jeden z bankowych rachunków należał do 26-letniego Rafała W. Z czasem wyszło na jaw, że konto, na które wpłynęły pieniądze z nielegalnego procederu posiada również 18-letni Mateusz B. i jego rówieśnik, Michał S. z Kurzętnika. Z ustaleń policjantów wynika, że całym przestępczym procederem kierował jednak 22-letni Jacek R. i 18-letni Michał S. To oni wystawiali na aukcjach fikcyjne przedmioty. 26-letni Ariel Z. zajmował się natomiast poszukiwaniem osób, które mogłyby otworzyć rachunek w banku. Działając w ten sposób, mężczyźni oszukali użytkowników popularnego portalu na ponad 30 tysięcy złotych.

Czterej oszuści usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli komputery, którymi posługiwali się podejrzani, należące do nich telefony komórkowe, karty bankomatowe i wyciągi z kont. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony