Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków w rękach policjantów CBŚ

Data publikacji 24.02.2011

Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego, przy współpracy z policjantami z KWP w Opolu, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu 10 kilogramów narkotyków. Ze względu na duże ryzyko ucieczki i ukrycia się podejrzanych w zatrzymaniu wzięło udział kilkunastu policjantów. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci, rozpracowując od 2010 roku grupę przestępczą handlującą narkotykami, ustalili trzech mężczyzn, którzy uczestniczyli w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Policjanci w trakcie swojej pracy ustalili, że mężczyźni przyczynili się do wprowadzenia do obrotu łącznie 10 kilogramów środków odurzających, takich jak: amfetamina i marihuana.

Z uwagi na ryzyko ucieczki i ukrycia się podejrzewanych mężczyzn, w operację ich zatrzymania zaplanowaną na 22 lutego, zaangażowano kilkunastu policjantów z CBŚ, KWP w Opolu. Z informacji, jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że mężczyźni nie będą uzbrojeni. Każdy z nich jednak, oprócz swojej działalności przestępczej, trenował sporty walki, walczył na ringu i dorywczo ochraniał kluby rozrywkowe.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został o godzinie 9:00 pod domem, następny w jednym z barów, a trzeci z podejrzanych na skrzyżowaniu po wyjściu z samochodu. W trakcie dynamicznych zatrzymań mężczyźni nie stawiali żadnego oporu, byli zaskoczeni policyjną akcją.

Policjanci przewieźli zatrzymanych do KWP w Opolu i jeszcze tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznej ilości narkotyków. Wobec jednego z nich prokurator zastosował, jako środek zapobiegawczy, dozór policyjny, a pozostałych, na wniosek policjantów z CBŚ i prokuratury, 24 lutego sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony